به وب‌سایت دکتر جعفری خوش آمدید.

آدرس: 

تهران، میدان ونک، نرسیده به چهارراه جهان کودک، ساختمان 38 طبقه اول

توصیه های مهم برای کنترل و ریشه کنی مایت (هیره) گردوغبار منزل :


۱بهترین مکان برای مبارزه با مایت های موجود در گرد و خاک خانه، اتاق خواب منزل است. برای ممانعت از تماس مایت ها وسایر آلرژن ها با بدن، باید همه تشک ها و بالش ها در داخل روکش های پلاستیکی (روکش نایلونی)  قرار داده شوند

۲از بالش هایی که با مواد متفرقه و حساسیت زا (مانند پر حیوانات یا پشم طبیعی) پرشده است استفاده نشود.

۳– ملحفه، روتختی و روبالشی ها هر هفته با آب داغ (۶۵ تا ۷۰ درجه سانتی گراد) شستشو داده شود. پرده ها نیز هرماه نیاز به شستشو دارند.

۴تکاندن رختخواب ها در فضای خارج منزل و شستن مکرر پتوها موجب کاهش دسترسی مایت به منبع غذایی (یعنی پوسته و شوره های بدن) و در نتیجه کاهش تعداد مایت ها می شود.

۵جوراب های پوشیده شده و لباس های چرک را هیچ گاه در محل خواب نگهداری نشود، زیرا لباس های چرک مملو از سلولهای مرده پوست بدن انسان است که به عنوان منبع غذایی مایت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

۶در صورت امکان، کف اتاق خواب را با کفپوش چوبی و سایر مواد پوشاننده بپوشانید. از فرش و یا مواد دیگر کرک دار برای مفروش نمودن اتاق خواب استفاده نکنید.

۷محل زندگی خود به طور منظم و مداوم گردگیری شده و حداقل هفته ای یک بار خانه کاملاً با جاروبرقی مجهز به فیلتر هپا (فیلتر جذب‌کننده ذرات ریز با کارآیی بالا) و یا کیسه های دو جداره نظافت گردد. شایان ذکر است اغلب جاروبرقی های معمولی فاقد فیلتر مخصوص حذف مواد آلرژی زا از گردو غبار منزل می باشند.

۸برای کاهش رشد مایت ها باید تا حد امکان از افزایش رطوبت در منزل جلوگیری شود. با تهویه هوای داخل منزل از جمع شدن رطوبت در فضای اتاق ها جلوگیری نمایید.

۹–  در صورت عدم تهویه مطلوب، از خشک کردن لباس های شسته شده در داخل اتاق ها پرهیز نموده وهرگز لباس نم دار داخل کمد ها قرار داده نشود.

۱۰استفاده از دستگاههای تصفیه هوا مجهز به فیلتر های چندگانه و فیلتر هپا می تواند در کاهش عوامل آلرژی زای موجود در خانه مؤثر باشد.